×
×

لیست قیمت انواع ماساژور و لوازم ماساژ

لیست قیمت انواع ماساژور و لوازم ماساژ

قیمت ماساژور برقی علاوه بر کیفیت، امکانات و شهرت برند، به نوع آن بستگی دارد. در واقع امروزه انواع مختلفی از ماساژورهای برقی را در بازار پیدا خواهید کرد؛ که هرکدام به‌صورت تخصصی برای هدفی خاص و متفاوت تولید شده‌اند. در این نوشته به بررسی انواع ماساژور برقی و قیمت حدودی آنها در بازار پرداخته‌ایم. اگر شما هم به دنبال خرید یک دستگاه ماساژ خوب و کاربردی، با قیمت مناسب هستید؛ مطالعه این نوشته شروع خوبی برای تصمیم‌گیری و آشنایی با حدود قیمت‌ها است.

آشنایی با ماساژور تفنگی و قیمت آن در بازار

ماساژورهای تفنگی از محبوب‌ترین و در نتیجه پرفروش‌ترین ماساژورهای موجود در بازار هستند. این دستگاه‌ها دقیقا شبیه به یک تفنگ طراحی شده‌اند. این طراحی کمک می‌کند تا در دست گرفتن و کنترل آن بسیار ساده‌تر باشد. اصلی‌ترین ویژگی ماساژورهای تفنگی قابلیت ارتعاشی آنها است. در واقع این مدل‌ها بیش از هرچیز با ایجاد ارتعاش از طریق ضربان ریز و سریع به سطح پوست و انتقال آن به لایه‌های زیرین، به ماساژ بخش‌های مختلف بدن می‌پردازند. هرچه این ارتعاش توانایی نفوذ بیشتری به لایه‌های زیرین داشته باشد؛ شما ماساژ موثرتری را دریافت خواهید کرد. در کنار ویژگی ارتعاش، برخی از این دستگاه‌ها از طریق گرما یا اشعه مادون قرمز نیز کار می‌کنند؛ تا ماساژ بهتری را برای شما فراهم کنند. این ویژگی‌ها به‌خصوص برای پیشروی در اهداف درمانی، می‌توانند بسیار موثر باشند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ماساژور تفنگی وجود سری‌های مختلف برای آن است. سری ماساژ تفنگی بر روی آن نصب می‌شود؛ تا شکل متفاوتی از ماساژ را فراهم کند. به‌عنوان مثال سری چنگالی، مناسب ماساژ دو طرف ستون مهره‌ها است. چرا که این کار را بدون فشار به خود مهره‌ها و دیسک‌های آن انجام داده و از طرفی هر دو طرف ستون مهره‌ها را در یک حرکت هم‌زمان و مشابه ماساژ می‌دهد. همچنین سری‌های توپی گزینه‌ای عمومی‌تر برای ماساژ یک گروه عضلانی خاص محسوب می‌شوند. به‌طور معمول ماساژورهای تفنگی بین 4 تا 6 سری مختلف دارند. به‌طور کلی علت محبوبیت ماساژورهای تفنگی نیز، توانایی و قابلیت‌های متعدد آن است. به عبارت دیگر می‌توان آن را در هر بخشی از بدن به‌کار بردن و همچنین محدودیتی در حمل و نقل ندارد.

اما در مورد قیمت ماساژور تفنگی باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. در درجه اول می‌توان گفت یک ماساژور برقی تفنگی را می‌توان از قیمت حدود 500 هزار تومان تا چند میلیون تومان خریداری کرد. این طیف گسترده قیمت به دلایل مختلفی از جمله کیفیت محصول، امکانات جانبی آن، شهرت برند و… رخ می‌دهد. هرچند می‌توان گفت برای داشتن یک ماساژور معقول (نه بی‌کیفیت و نه لوکس و همه چیز تمام)، در حال حاضر شما باید مبلغی حدود 1 تا 3 میلیون تومان هزینه کنید.

پیشنهاد مطالعه: ماساژور تفنگی برای ریکاوری و بهبود چقدر موثر است؟

 آشنایی با ماساژور گردن و شانه و قیمت آن در بازار

ماساژور برقی گردن و شانه، یک دستگاه تخصصی است. این دستگاه به‌خصوص برای افرادی که روزانه ساعات زیادی را پشت میز کار می‌نشینند و با انواع دردها و گرفتگی‌های ناحیه گردن درگیر هستند؛ گزینه‌ای بسیار کاربردی و عالی است. ماساژورهای گردن و شانه از نظر ظاهری حالتی پوشیدنی دارند؛ و مانند یک شال نسبتا کوتاه و ضخیم روی شانه و گردن شما قرار می‌گیرند. اغلب این ماساژورها در کنار ایجاد ارتعاش، از گرما درمانی نیز برای بهبود سریع‌تر گرفتگی‌های ناحیه گردن، کتف و شانه کمک می‌گیرند.

به‌طور کلی آنچه در مورد این مدل ماساژورها مهم است؛ شکل قرار گرفتن آن روی گردن، میزان شارژ باطری و تنوع حرکات ماساژ است. به زبان ساده این ماساژورهای پوشیدنی باید طوری طراحی شده باشند؛ که کاربر بدون کمک دیگران بتواند از آن بهره ببرد. نکته مهم دیگر اینکه گردن بخش حساسی از بدن بوده و ماساژ آن نیز باید با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود. در نتیجه بسیار مهم است که دستگاه شما دقت بالایی در تنظیم سرعت و شدت ماساژ داشته باشد؛ تا بتوانید سرعت و شدت مناسب خود را بیابید. همچنین یکی دیگر از عوامل مهم در کیفیت ماساژور برقی گردن و شانه، کیفیت جنس روکش آن است. از آنجا که این ماساژور در تماس طولانی با سطح پوست شماست؛ طبیعتا اگر جنس روکش آن مناسب نباشد؛ خیلی زود دچار پوسته پوسته شدن و سایر مشکلات می‌شود.

در نهایت قیمت ماساژور برقی گردن و شانه نیز در بازار بسیار متفاوت بوده و شما می‌توانید از گزینه‌های ناشناخته تا برندهای معروف را بیابید. با این وجود اگر می‌خواهید دستگاه خریداری شده بهره‌وری کافی را برای شما داشته باشد؛ باید حدود 3 تا 7 میلیون تومان را برای این خرید در نظر داشته باشید.

آشنایی با ماساژور پا و قیمت آن در بازار

حتما شنیده‌اید که پا قلب دوم انسان است. در طب سنتی اعتقاد بر این است که ماساژ پا و حفظ سلامت آنها می‌تواند در بهبود سلامت کلی بدن موثر باشد. همچنین پای انسان در طول روز بیش از سایر قسمت‌های بدن در معرض فشار بوده و سریع‌تر دچار خستگی می‌شود. در این شرایط نیز هیچ چیزی لذت‌بخش‌تر از ماساژ پا نیست. وقتی بعد از یک روز طولانی و پرکار، پاهای خود را از کفش درآورده و در داخل دستگاه ماساژور برقی پا می‌گذارید؛ می‌توانید برای دقایقی از حس ماساژ آن لذت برده و با سرعت بیشتری خستگی طول روز را از پاهای خود بیرون کنید. البته همه اینها به شرطی است که طرز استفاده از ماساژور پا را به‌خوبی بدانید.

ماساژورهای پا از نظر ظاهری به دو شکل کلی طراحی می‌شود. گزینه اول نمونه‌هایی است که به شکل پوشیدنی بوده و مانند یک چکمه می‌توانید آنها را دور پا و ساق پای خود ببندید. حالت دوم نیز مانند یک باکس بوده که پاها را داخل آن می‌گذارید. نمونه‌های اول گزینه‌های بهتری از نظر قابلیت حمل و نقل هستند. هرچند نمونه‌های دوم کاربری راحت‌تری داشته و استفاده از آنها لذت‌بخش‌تر است. در واقع نمونه‌های دوم را باید گزینه‌هایی خانگی دانست؛ چرا که جابه‌جایی آنها ساده و منطقی نیست. پس بهتر است آن را جایی نزدیک مبل راحتی خود بگذارید.

در این زمینه نیز قیمت‌ها بسیار متنوع است. با این وجود اگر به دنبال یک گزینه واقعا کاربردی هستید؛ برای خرید ماساژورهای پای پوشیدنی باید حدود 5 تا 9 میلیون تومان و برای ماساژورهای باکسی حدود 7 تا 12 میلیون تومان هزینه کنید. البته همان‌طور که گفته شد؛ در بازار با قیمت‌های بسیار کمتر یا بیشتر نیز مواجه خواهید شد. اما واقعیت آن است که قیمت‌های بسیار کمتر مزایای لازم را نداشته و قیمت‌های بسیار بیشتر نیز، مزیت آنچنان متفاوتی در مقایسه با قیمت‌های نرمال بازار ارائه نمی‌کنند. در نهایت نیز برای حفظ سلامت پاها در کنار خرید ماساژور، انتخاب کفش مناسب را فراموش نکنید.  

 

آشنایی با صندلی ماساژور و قیمت آن در بازار

صندلی ماساژ را باید گران‌قیمت‌ترین محصول از خانواده ماساژورهای برقی دانست. در واقع وقتی به قیمت ماساژور برقی فکر می‌کنیم؛ هیچ وقت اعدادی مانند چند ده میلیون تومان به ذهن‌مان خطور نمی‌کند. با این وجود با نگاهی به قیمت صندلی‌های ماساژ موجود در بازار، باید گفت که خرید یک صندلی ماساژ خوب و حرفه‌ای به حداقل 100 تا 200 میلیون تومان پول نیاز دارد. طبیعتا با گشت و گذاری در بازار، اعدادی از این کمتر و بیشتر نیز خواهید یافت؛ که معمولا با کیفیت بالایی ندارند؛ و یا به دلیل قیمت بسیار زیاد، در حیطه خرید اکثر افراد نیستند.

اما در عمل باید صندلی‌های ماساژور را شبیه به یک معجزه دانست. این صندلی‌ها می‌توانند در حین اینکه روی آنها لم داده و تلویزیون تماشا می‌کنید؛ کل بدن شما را ماساژ داده و خستگی فعالیت‌های روزمره را از تن شما بیرون کنند. این صندلی‌ها به‌خصوص برای افراد مسن‌تر که فعالیت ورزشی کمتری داشته و معمولا با دردهای اسکلتی و عضلانی درگیر هستند؛ یک یار بسیار مهربان و دوست‌داشتنی است. با این حال ماساژ دریافت شده از صندلی ماساژ بیشتر جنبه رفع گرفتگی و خستگی دارد؛ و نمی‌توان آن را ماساژ درمانی دانست. از سویی میزان استفاده از صندلی ماساژور باید محدود باشد. در واقع استفاده متوالی و طولانی از آن نه‌تنها مفید نیست؛ بلکه می‌تواند به عضلات شما آسیب بزند. البته این موضوع در مورد همه دستگاه‌های ماساژور صدق می‌کند. اما از آنجا که نشستن در صندلی ماساژ بسیار راحت و لذت‌بخش است؛ احتمالا استفاده بیش از حد از آن، بیشتر است. همچنین محدودیت حمل و نقل این صندلی‌ها و فضای اشغال شده توسط آنها، دومین نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید.

آشنایی با ماساژور صورت و قیمت آن در بازار

ماساژورهای صورت اغلب برقی نیستند؛ و با مبلغی حدود 100 تا 400 هزار تومان می‌توان گزینه‌های زیادی برای انتخاب داشت. البته گزینه‌های برقی نیز در این میان وجود دارد؛ که بین 1 تا 4 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

ماساژورهای برقی صورت دارای سری‌‎های متفاوتی بوده و ارتعاشات بسیار ظریف‌تری دارند. این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا آنها بدون ایجاد آسیب در سطح پوست، ماساژی مناسب برای پوست صورت شما فراهم کنند. ماساژ صورت می‌تواند موجب بهتر شدن قوام پوست شما، کاهش اندازه غبغب، قرینه‌سازی صورت، ایجاد زاویه فک و به‌طور کلی جوان‌سازی پوست شود.

آشنایی با تشک ماساژور و قیمت آن در بازار

تشک‌های ماساژ یکی دیگر از اعضای خانواده ماساژور برقی هستند. این تشک‌ها با ایجاد گرما و ارتعاشات ظریف و سریع، یکی از بهترین راه‌کارها برای افزایش جریان خون در سطح پوست و رفع خستگی و کاهش دردهای عضلانی هستند. همچنین این تشک‌ها گزینه‌ای عالی برای استفاده در بیماران دائما بستری هستند؛ و می‌توانند در کاهش احتمال رخ دادن مشکلاتی نظیر زخم بستر و… بسیار موثر باشند. میانگین قیمت ماساژور برقی تشکی نیز حدود 1 تا 3 میلیون تومان است.

آشنایی با ماساژور صندلی ماشین و قیمت آن در بازار

برای افرادی که روزانه ساعت‌های متوالی در حال رانندگی هستند؛ هیچ چیز واجب‌تر از یک صندلی ماشین مجهز به ماساژور برقی نیست. البته اگر صندلی خودروی شما چنین امکانی ندارد؛ نگران نباشید. خوش‌بختانه ماساژورهای صندلی ماشین را می‌توانید به‌صورت جداگانه نیز خریداری کنید. این ماساژورها بنابر کیفیت، کارایی و امکاناتی مثل گرما و ارتعاش و تنظیمات قابل اعمال، دارای میانگین قیمت 3 تا 6 میلیون تومان هستند. البته در اینجا نیز گزینه‌های ارزان‌تر و گران‌تر هم وجود دارد؛ که به همان دلایل قبلی آنها را در نظر نمی‌گیریم.

نکته جالب دیگر اینکه این ماساژورها اگرچه برای صندلی ماشین طراحی شده‌اند و روی صندلی ماشین بهتر از هر جایی قرار می‌گیرند؛ اما می‌توانید از آنها روی صندلی کار خود نیز استفاده کنید.

آشنایی لوازم ماساژ و قیمت آن در بازار

در نهایت برای خرید لوازم جانبی ماساژ، اغلب افراد به سراغ سنگ‌های ماساژ و روغن‌های ماساژ می‌روند.

ماساژ پوست به کمک سنگ‌هایی با خواص مختلف، از دید طب سنتی می‌تواند آثار مثبت بسیاری داشته باشد. این سنگ‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف موجود بوده و می‌توانید با پرداخت 500 هزار تا 1 میلیون تومان، مجموعه مناسبی از آنها را داشته باشید.

 

 

روغن‌های ماساژ نیز بنابر نوع خواص‌شان تنوع بسیار بالایی دارند. یک راه عالی برای انتخاب روغن مناسب، آزمودن آنها و یافتن گزینه دل‌خواه است. خوش‌بختانه روغن‌های ماساژ قیمت بالایی ندارند و با مبلغی حدود 50 تا 300 هزار تومان می‌توانید حق انتخاب بالایی داشته باشید. توصیه می‌کنیم در مورد هر روغن به‌خوبی مطالعه کنید؛ و با آگاهی از خواصش آن را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلتر محصولات